Välj Stugsommar när du vill hyra stuga till din nästa semester.
Använd vår smarta sökfunktion här under för att hitta en ledig stuga i just det område du önskar. Du kan även filtrera din sökning och välja om stugan exempelvis ska ha havsutsikt, pool, diskmaskin, internet osv.
I norra Bohuslän ligger Strömstad, som med sin stora variation av miljöer och besöksmål har otroligt mycket att erbjuda för stora som små. Längs stadens promenadstråk hittar du historiska byggnader, shopping, mysiga uteserveringar och grönområden.
I denna härliga sommarstad har man alltid nära till havet, det finns många fina badplatser att välja på. Njut av släta klippor, salt hav, krabbfiske, paddling, skaldjursmiddagar, vandring, cykling, sälsafari, snorkling och mycket mer. Med Kosterbåten kan du ta dig ut från centrala Strömstad till Kosteröarna, njut av en dag på Koster och kombinera roliga aktiviteter i fantastiska omgivningar. Här kan man uppleva paddling i världsklass på det kristallklara vattnet och ta chansen att se Sveriges enda marina nationalpark Kosterhavet på nära håll.
På Nord långö ligger den häftiga sten-och besöksträdgården Alaska, en anläggning som skapades i slutet av 1920-talet. Att åka hit ut för att fika och vandra på ön som idag är ett naturreservat är ett populärt sommarnöje, passa på att ta med badkläderna. För barnfamiljen brukar nöjesparken Daftöland med sitt pirattema vara ett uppskattat besöksmål.
Vid svensk-norska gränsen finns Dragonkullen där man vid klart väder kan se Gausa-toppen i Norge, 17 mil bort. En annan utsiktsplats hittar man vid Krokstrand, Björnerödspiggen, som med sina 222 meter över havet är Bohusläns högsta punkt. Kom och var med om upplevelser utöver det vanliga!
Stugnr: 54641
Stugnr: 57164
Stugnr: 9813
Stugnr: 10512
Stugnr: 4899
Stugnr: 7907
Stugnr: 6685
Stugnr: 45946
Stugnr: 60878
Stugnr: 44778
Stugnr: 53317
Stugnr: 45705
Stugnr: 7905
Stugnr: 15853
Stugnr: 9814
Stugnr: 7908
Stugnr: 7906
Stugnr: 22468
Stugnr: 43673
Stugnr: 7191