Stugsommar

Stuga: Löttorp

Stuga: Löttorp, Öland Norra, Öland

Gästomdömen

Baserat på 2 gästomdömen5.0 av 5.0

Stugans faciliteter

4
3
70m²
nej
nej
Inkl.
2,5 km
 
Energivänligt (jord-/bergvärme, solenergi eller värmepump)
 
Smart-tv
 
1 badrum
 
Tvättmaskin
 
Diskmaskin
 
Byggår 2021
 
500 m till restaurang
 
4,0 km till affär
 
2,5 km till kust
 
6,0 km till badmöjlighet
Gratis avbokning
Gratis avbokning fram till 15 dagar före ankomst. Gäller för ankomster under perioden 11/3 till 30/6-2023
Gratis avbokning fram till 35 dagar före ankomst. Gäller för ankomster under perioden 1/7 till 1/9-2023
Gratis avbokning fram till 15 dagar före ankomst. Gäller för ankomster under perioden 2/9 till 29/12-2023
Gratis avbokning fram till 35 dagar före ankomst. Gäller för ankomster under perioden 30/12-2023 till 5/1-2024
Se villkor här

Gratis avbokning 15 dagar före ankomst

Erbjudandet om 15 dagars avbokning gäller vistelser i utvalda stugor under valda perioder. Gäster kan avboka sin vistelse kostnadsfritt upp till 15 dagar före ankomst, om Stugägaren har anmält sitt hus till kampanjen ”15 dagars gratis avbokning”, vid bokningstillfället. Om en avbokning görs inom 14 dagar innan ankomst gäller den normala avbokningsreglerna, jfr hyresvillkor. Avbokningsalternativen visas alltid på hyresbeviset.

Erbjudandet gäller för utvalda stugor och på utvalda ankomstdatum. Kontrollera detaljerna på stugans sida innan du slutför bokningen. Stugägare kan löpande ansluta sig till kampanjen med 15 dagars avbokning så kontrollera alltid stugan sida efter erbjudandet innan bokning slutförs, då datum när erbjudandet gäller kan variera. Det är därför viktigt att du kontrollerar om en 15-dagars avbokning har valts för semesterhuset den dagen du bokar.

Gratis avbokning 35/45 dagar före ankomst

Der gäller gratis avbokning med 35/45 dagar fram till ankomst för nya bokningar gjorda med ankomst fram till 31. december 2023. Gratis avbokning med 35/45 dagar fram till ankomst gäller inte för bokningar med ankomst mellan vecka 50 och 31. december 2023 gjorda före den 7 juli 2022.

Kontrollera informationen som gäller på din bokning innan du bekräftar. Avbokningsmöjligheter och datum för senast möjliga avbokning kommer att framgå av din bokningsbekräftelse.

Villkor och bestämmelser för rabattkoder

Spara 20% (upp till 1000 kr.) med koden SPRING20 på vistelser med ankomst i april 2023.

Rabattkoden upphör att gälla 2023-03-31.

Spara 22% (upp till 1100 kr.) med koden LAST22 på vistelser med ankomst i marts 2023.

Rabattkoden upphör att gälla 2023-03-31.


Rabattperioden kan ändras utan att meddelas innan. Koden kan inte kombineras med andra rabatter eller bonuserbjudanden. Rabattkoden kan inte användas för ombokningar eller om ändringar görs i befintliga bokningar.
Rabatt ges endast på hyrespriset, ej på administrationsavgifter, slutstädning mm. Rabatten gäller endast nya beställningar gjorda online på Stugsommars hemsida.

Topp-attraktioner i området

Stuga nr. 43734
Stugkategori: ★★★★
Hav/insjö 2,5 kmGästomdömen

Sök pris och boka

Sök pris och boka

Vecka MånTisOnsTorsFreLörSön
13272829303112
143456789
1510111213141516
1617181920212223
1724252627282930
Möjlig ankomstdag
Vald period
Ledigt datum
Inte ledigt
Din bokning

Stugbeskrivning

BBadrum
DFörvaring
EIngång
KKök
OVardagsrum
TETerrass
VSovrum
1 Vardagsrum:
3 Sovrum: 1 dubbelsäng, 1 säng, 1 säng
Öppet kök: Elspis, kyl-frys, mikro, kaffebryggare, diskmaskin, indraget vatten från brunn
Bad/WC: Tvättmaskin, wc, tvättställ, dusch, golvvärme
och: Altan, golvvärme, luft/luft värmepump, utegrill, naturtomt 1029 m², modern möblering, villakvarter, Rökförbud

Mer om stugan

Ta chansen att bo i ett fantastiskt fint nybyggt semesterhus beläget i Källa på Norra Öland med Ölands Golfklubb alldeles nästgårds. Huset som byggdes 2021 riktigt andas fräschör och här har ni alla bekvämligheter som ni behöver.

Huset har ett stort sällskapsrum med matbord för 6 personer samt en skön soffgrupp att luta sig tillbaka i. Här har ni Wifi, Telia Play och en mindre Smart-tv. I det öppna köket har ni gott om plats om ni vill hjälpas åt att tillreda era fina måltider. Här finns även diskmaskin. Vill ni grilla finns grillen ute på altandäck, alternativt har ni en större grillplats i trädgården. Det snyggt kaklade badrummet med golvvärme har wc, dusch, tvättställ samt tvättmaskin. I huset har ni 3 fina sovrum, det ena med dubbelsäng, dom andra två med en enkelsäng i vardera rum. Huset har en fin altan i söderläge med solstolar och utemöbler. Trädgården är stor, finns studsmatta, två fotbollsmål och gott om plats för annan lek.

Inga fester är tillåtna i huset och huset hyrs inte ut till ungdomsgrupper.

Även grannhuset, hus: 48691 hyrs ut via Stugsommar, vilket ger en perfekt möjlighet för större sällskap att kunna njuta av semestern tillsammans.

Ni har gångavstånd (500 m) till Ölands Golfklubb med sin fina 18-håls bana samt fina restaurang “Källa Mat & Café”. Sommartid finns i Källa också “Källa Glasscafe” med sina fantastiska glasskreationer och det lilla leklandet. Ni har ca 2,5 km till Västra kusten och 4 km till Östra kusten med fina bad.

Här finns fina promenadvägar samt Ölandsleden som går förbi golfbanan för den som vill röra på sig. Sandbybadet är en fantastisk badplats med sin långgrunda sandstrand och vackra sanddyner. Det är 4 km med cykel till Löttorp där det finns gott om restauranger, ICA affär. 3,5 km med cykel till ICA i Källa. Det finns mycket att upptäcka på Norra Öland och det är häpnadsväckande vackert. Här finns gott om gårdsbutiker, caféer och ateljéer.

I Byxelkrok kan ni strosa runt i dom små butikerna i båtstugorna i hamnen eller njuta av en god bit mat eller en svalkande glass. Här finns oerhört vackra stenstränder. Böda med sina böljande sandstränder är ett måste att besöka. Lådbilslandet är populärt för barnfamiljer.

Om området

Du är här: Löttorp, Öland Norra, Stuga 43734, 4 personer, Gratis internet