Erbjudandet om 15 dagars avbokning gäller vistelser i utvalda stugor under valda perioder 2021, alternativ hela 2021. Gäster kan avboka sin vistelse kostnadsfritt upp till 15 dagar före ankomst, om Stugägaren har anmält sitt hus till kampanjen ”15 dagars gratis avbokning”, vid bokningstillfället. Om en avbokning görs inom 14 dagar innan ankomst gäller den normala avbokningsreglerna, jfr hyresvillkor. Avbokningsalternativen visas alltid på hyresbeviset.
Erbjudandet gäller för utvalda stugor och på utvalda ankomstdatum. Kontrollera detaljerna på stugans sida innan du slutför bokningen. Stugägare kan löpande ansluta sig till kampanjen med 15 dagars avbokning så kontrollera alltid stugan sida efter erbjudandet innan bokning slutförs, då datum när erbjudandet gäller kan variera. Det är därför viktigt att du kontrollerar om en 15-dagars avbokning har valts för semesterhuset den dagen du bokar.
Valda stugor erbjuder 15 dagars avbokning under en av följande perioder:
Boka en semester i ett semesterhus 2021 på stugsommar.se mellan 16 oktober 2020 och 15 mars 2021 och få en gratis avbokningsavgift om du avbokar mer än 35 dagar före ankomst. Utvalda stugor har 45 dagar istället för 35 dagar. Gäller för en bokning 2021 och endast för en nybokning som görs mellan 16 oktober 2020 och 15 mars 2021 på stugsommar.se. Avbokning kan göras efter 15 november 2020.
Vecka | Mån | Tis | Ons | Tors | Fre | Lör | Sön |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
10 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
11 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
12 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
13 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |
Möjlig ankomstdag Vald period Ledigt datum Inte ledigt |
Trivsamt boende med utsikt över del av Holmensjön, här bor ni lugnt och rogivande långt ifrån stadens trafikbuller. I stugan finns tre sovrum, rymligt och välutrustat kök, vardagsrum med högt i tak och stora fönster som vetter mot Holmensjön.
I vardagsrummet finns även en braskamin som sprider skön värme, här kan ni sjunka ned i någon av de bekväma fåtöljerna eller sitta i soffan samtidigt som ni ser på något intressant på TV. Från kök och vardagsrum har ni utgång till uteplatsen som går ute efter den södra och västra sidan. Stugan har fibernät och Wifi. I badrummet finns ingång till bastun med plats för fyra personer.
Vid Holmensjön har ni bad och även den båt som ni disponerar under er tid här. Med båten kan ni göra bad- och fisketurer eller bara ge er ut på upptäcktsfärder och strandhugg.
För den friluftsintresserade är det bara ca. 15 min. bort med bil till Herrestadsfjället med alla fiskevatten och vandringsleder där, kanske får ni några abborrar att lägga på grillen (fiskekort behövs). När ni bor här är det nära till västkusten och ca 10 km till Saltkällefjorden med stor allmän badplats. På mindre än en timma kommer ni till sommarstaden Lysekil och skärgårdsorten Smögen. Ni har två stycken 18-håls golfbanor inom 25 km; Dagsholms GK i Färgelanda och Torreby i Munkedal
Välkomna till en riktigt trevlig semestervistelse i denna fina stuga!