Erbjudandet om 15 dagars avbokning gäller vistelser i utvalda stugor under valda perioder 2022, alternativ hela 2022. Gäster kan avboka sin vistelse kostnadsfritt upp till 15 dagar före ankomst, om Stugägaren har anmält sitt hus till kampanjen ”15 dagars gratis avbokning”, vid bokningstillfället. Om en avbokning görs inom 14 dagar innan ankomst gäller den normala avbokningsreglerna, jfr hyresvillkor. Avbokningsalternativen visas alltid på hyresbeviset.
Erbjudandet gäller för utvalda stugor och på utvalda ankomstdatum. Kontrollera detaljerna på stugans sida innan du slutför bokningen. Stugägare kan löpande ansluta sig till kampanjen med 15 dagars avbokning så kontrollera alltid stugan sida efter erbjudandet innan bokning slutförs, då datum när erbjudandet gäller kan variera. Det är därför viktigt att du kontrollerar om en 15-dagars avbokning har valts för semesterhuset den dagen du bokar.
Bokningar gjorda från och med den 7 maj 2022 har gratis avbokning fram till 35/45 dagar innan ankomst. Det gäller för bokningar med ankomst fram till vecka 27 och från vecka 32 och fram till och med vecka 50.
Observera att gratis avbokning fram till 35/45 dagar innan ankomst inte gäller vid ankomst vecka 28 och fram till och med vecka 31.
Kontrollera informationen som gäller på din bokning innan du bekräftar. Avbokningsmöjligheter och datum för senast möjliga avbokning kommer att framgå av din bokningsbekräftelse
Vecka | Mån | Tis | Ons | Tors | Fre | Lör | Sön |
---|---|---|---|---|---|---|---|
17 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 1 |
18 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
19 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
20 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
21 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
22 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Stugan är inte ledig den valda perioden. | |||||||
Möjlig ankomstdag Vald period Ledigt datum Inte ledigt |
Charmig, enkel gäststuga med egen ingång ovanför garage och havsnära läge på Stora Askerön, i fjorden mellan Tjörn, Orust och Stenungsund. Här bor ni havsnära, naturskönt och rofyllt med goda chanser att se vilt som älg och rådjur.
Öppen planlösning med takfönster som släpper in mycket dagsljus. I köket finns ett kylskåp med frysfack och en trappa ner finns en frys. Ni disponerar över en egen del av tomten med gräsmatta för lek och spel. I fristående gäststuga finns ytterligare bäddar i form av bekväma enkelsängar, perfekt om ni är två par eller har ungdomar som vill rå om sig själva.
Ta ett morgondopp från badviken endast 150 m från stugan med strand och brygga. Här har ni en underbar utsikt över fjorden och Tjörnbroarna. Sätt er sedan på altanen och njut av en välförtjänt frukost. Är ni intresserade av fiske så är vattnet runt Askeröarna känt för sitt öringsfiske.
Strandbilder är ej utsikt från bostaden. Bäddsoffan i vardagsrummet är 140 cm bred.
Elen ingår i hyran, dock inte laddning av el-bil. Önskar ni ladda er el-bil kostar detta SEK 400/vecka. Betalas direkt till ägaren.
Välkommen till ett havsnära och rofyllt boende !